Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Недопущення порушення процесуальних прав учасників судового процесу та забезпечення об’єктивного і ефективного судочинства було і залишається головним у роботі господарського суду Кіровоградської області.
У зв’язку з цим сьогодні на оперативній нараді судді повернулися до обговорення питання належного повідомлення сторін про час і місце засідання суду.
У процесі обговорення заступник голови суду Наливайко Є.М. звернула увагу суддів на приписи пункту 3.9 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" із змінами і доповненнями. Саме в ньому передбачено різні форми повідомлення сторін про час і місце судового засідання: поштою, через сторону або її представника, безпосередньо в суді, телефонограмою.
Проаналізовано доповідачем також і зміни положень зазначеного пункту постанови пленуму Вищого господарського суду України, що відбулися впродовж поточного року, які вплинули і на зміну підходів в оцінці доказів підтвердження поінформованості осіб, які беруть участь у справі, про час і місце судового розгляду.
Заступник голови суду наголосила на необхідності обов’язкової перевірки суддями документів, що свідчать про отримання (або неотримання) стороною ухвали про призначення справи до розгляду. Мова йде не про надіслання процесуального документа учасникові судового процесу, а саме про отримання останнім такого документа. Адже тільки отримання ухвали суду дає можливість стороні довідатися про час і місце судового розгляду справи в якій вона бере участь.
При обговоренні питання особливу увагу приділено практиці вищої судової інстанції, яка викладена в постановах по конкретним судовим справам. Позиція суду касаційної інстанції вказує на те, що відсутність в матеріалах справи доказів отримання процесуального документа, яким визначено час і місце проведення засідання суду, унеможливлює висновок про належне повідомлення учасника процесу про призначення справи до розгляду.
Повернення до обговорення вказаного питання орієнтує суддів господарського суду на продовження спрямування зусиль на забезпечення безпомилкового відправлення правосуддя та створення ефективного судового процесу, що, в свою чергу, підвищує рівень довіри суб’єктів господарювання до господарського суду Кіровоградської області.