Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
„Правові підстави нарахування штрафних санкцій в період дії мораторію на задоволення вимог кредиторів” – з такою темою виступила суддя господарського суду Кіровоградської області під час навчання.
У ході заняття акцентовано увагу на положеннях статті 12 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у редакції до 19 січня 2013 року, якими встановлено загальну заборону, в силу прямої вказівки Закону, на нарахування штрафу і пені протягом часу дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, безвідносно до часу їх виникнення.
Доповідач відмітила, що з 12.03.2013 року після перегляду Верховним Судом України судових рішень апеляційної та касаційної інстанцій про стягнення в т.ч. і фінансових санкцій, нарахованих за невиконання поточних зобов’язань, тобто таких, що виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, у судовій практиці спостерігається однакове застосування вищезазначеної норми.
Судова практика господарського суду Кіровоградської області із застосування вказаної норми відповідає рішенням Верховного Суду України та Постанові Пленуму ВСУ від 18.12.2009 р. № 15 „Про судову практику в справах про банкрутство”.
Під час навчання розглянуто питання мораторію на задоволення вимог кредиторів у новій редакції Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Так, за приписами статті 19 Закону протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов’язання із задоволення вимог конкурсних кредиторів.
Також суддею господарського суду наголошено на змісті Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 року зі змінами та доповненнями.
На даний час у господарському суді Кіровоградської області відсутні спори, пов’язані із застосуванням зазначеної норми нової редакції Закону „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, що свідчить про однакове тлумачення положень вищезазначеної статті суб’єктами господарських правовідносин.