Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Нормами статті 74-1 Господарського процесуального кодексу України, а з 15.12.2017 статтею 197 Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" № 2147-VIII від 03.10.2017, визначено право господарського суду проводити судові засідання в режимі відеоконференції та право учасників справи, інших учасників судового процесу брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференці.
Наразі господарський суд не має технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, у зв’язку з відсутністю Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, створенням та забезпеченням якої, займається Державна судова адміністрація України.
Так, відповідно пункту 10 «Прикінцевих положень» Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" № 2147-VIII від 03.10.2017, Державній судовій адміністрації рекомендовано до 31 грудня 2018 року забезпечити створення та належне функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Поряд з цим, господарський суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом.
Крім того в грудні 2017 року, господарським судом разом із Державною судовою адміністрацією України проведено додаткові організаційні заходи для запровадження системи відеоконференцзв’язку ще в одному із залів судового засідання (зал № 204), що дозволило не тільки значно покращити матеріально-технічну базу суду, полегшити участь учасників судового процесу в судовому засіданні в режимі відеоконференції, а й розвантажити один із залів судового засідання (зал № 102), який був з 2013 року єдиним залом судового засідання в якому проводились судові засідання в режимі відеоконференції. Також, в приміщенні господарського суду функціонує зал судового засідання № 317 ВКЗ, який технічно обладнаний для проведення судових засідань в режимі відеоконференції за дорученням інших судів.
На виконання Плану роботи Господарського суду Кіровоградської області на 2017 рік узагальнено відомості щодо кількості проведених сеансів відеоконференцзв’язку з іншими судами, з установами ДПС та за ухвалами господарського суду.
Враховуючи узагальнені дані, Господарським судом Кіровоградської області за минулий рік проведено 283 судових засідання в режимі відеоконференції, з них: 159 сеансів – за дорученням інших судів та 124 судових засідання – за ухвалами Господарського суду Кіровоградської області, а саме :
за січень – 38 сеансів; за лютий – 29 сеансів;
за березень – 24 сеанси; за квітень – 15 сеансів;
за травень – 17 сеансів; за червень – 13 сеансів;
за липень – 27 сеансів; за серпень – 19 сеансів;
за вересень – 29 сеансів; за жовтень – 26 сеансів;
за листопад – 28 сеансів; за грудень – 18 сеансів,
Слід зауважити, що в звітному періоді проведено на 19 судових засідань більше у порівнянні з 2016 роком, в якому було проведено 264 сеанси.
Крім того, зросла кількість випадків проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв’язку за клопотаннями сторін у справах, які відповідно задоволено ухвалами Господарського суду Кіровоградської області. Так, за 2017 рік відбулося 124 вказаних судових засідань, що на 23 засідання більше порівняно з 2016 роком (101 судове засідання).
Отже, враховуючи значний попит на участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції за минулі роки, нова можливість учасників справи брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, яка стане можливою з початком функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, буде також актуальною для сторін у справі, третіх осіб, їх представників, які зможуть активно користуватися даною послугою передбаченою нормами статті 197 нового Господарського процесуального кодексу України.