Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
26 травня 2017 року для суддів та працівників апарату Господарського суду Кіровоградської області співробітник Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області провів роз’яснювальну лекцію.
Під час виступу доповідач зосередив увагу присутніх на дотриманні працівниками суду норм антикорупційного законодавства. Окремо було розглянуто питання стосовно професійної етики суддів, державних службовців, працівників патронатної служби, а також обговорено запобігання та шляхи врегулювання конфлікту інтересів відповідно до норм чинного законодавства.
Левова частка доповіді стосувалась теми, пов’язаної із заповненням електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Зокрема, проаналізовано за яких умов заповнюється розділ е-декларації «Грошові активи» та яка інформація вноситься в обов’язковому порядку.
Також лектором звернуто увагу на те, що законодавством можуть передбачатися особливості щодо процедури відбору кандидатів на зайняття вакантних посад суб’єктів декларування. Наприклад, «Закон України «Про державну службу» передбачає подання двох декларацій в процесі такого відбору: перша декларація подається особою, яка бажає взяти участь у конкурсі на зайняття вакантної посади державної служби, разом з іншими документами для участі в конкурсі; друга декларація подається зазначеною особою, якщо вона перемогла в конкурсі, перед її призначенням на посаду. Подається декларація і у разі звільнення осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, доповідач наголосив на тому, що Законом України «Про запобігання корупції» передбачено додаткові заходи фінансового контролю, які визначені у статті 52 зазначеного Закону. Так, у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.
Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб’єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування.
У ході доповіді лектором розкрито низку інших тем, названо деякі випадки притягнення осіб до відповідальності за порушення антикорупційного законодавства та надано відповіді на запитання присутніх.