flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Актуальні питання судочинства розглянуто суддями Господарського суду Кіровоградської області під час підготовки

03 квітня 2017, 16:34

      Відповідно до Календарного плану підготовки суддів для підтримання кваліфікації на 2017 рік, з 27 по 31 березня судді Господарського суду Кіровоградської області Бестаченко Олена Леонідівна, Кабакова Віта Григорівна та Поліщук Ганна Борисівна пройшли підготовку суддів місцевих господарських судів організовану Дніпропетровським регіональним відділенням Національної школи суддів України.

Для проведення лекцій та тренінгів викладачами були запрошені судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду, Господарського суду Дніпропетровської області та Господарського суду Запорізької області.

Згідно програми підготовки, в ході лекцій судді вивчали наступні теми:

 - Застосування основних приписів земельного законодавства при розгляді справ господарськими судами,

- Господарські зобов’язання. Поняття зобов’язань, відповідальність за порушення зобов’язань,

- Практика вирішення господарським судом корпоративних спорів,

- Проблемні питання, які висвітлені у правових висновках Верховного Суду щодо розгляду спорів, що виникають з договорів поставки,

-  Українське ділове мовлення. Мистецтво правового письма,

- Судова практика вирішення господарськими судами спорів, що виникають з виконання кредитних договорів,

- Практика застосування законодавства про банкрутство,

- Особливості вирішення справ, пов’язаних з перевезенням вантажів залізничним транспортом,

- Проблемні питання доказування у господарському судочинстві та формалізації електронних доказів у господарському процесі,

- Особливості розгляду спорів про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок порушення природоохоронного законодавства, в тому числі стосовно розподілу стягнутої суми шкоди до відповідних бюджетів.

Також суддями пройдено тренінги на теми: «Суддівська етика. Доброчесність», «Управління часом в суддівській діяльності», «Захист права власності в світлі статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини».

Варто зазначити, що вищевказані лекції та тренінги проходили із застосуванням інтерактивних методів підготовки: міні-лекцій із використанням  презентацій Power Point, виконанням і обговоренням практичних завдань у малих групах, проведенням експрес-опитування учасників тренінгу та з подальшим оцінюванням  суддів.

По закінченні підготовки судді пройшли анкетування та отримали сертифікати Національної школи суддів України.