flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Дистанційне судове провадження

13 липня 2016, 10:07

Нормами статті 74-1 Господарського процесуального кодексу України визначено право господарського суду проводити судові засідання в режимі відеоконференції та право сторони у справі, третьої особи, прокурора, інших учасників судового процесу приймати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

На сьогодні, в усіх судах України, у тому числі і в господарському суді Кіровоградської області, впроваджено системи відеоконференцзв’язку, що дає можливість проводити судові засідання в режимі відеоконференції.

Крім того, на початку поточного року, господарським судом проведено додаткові організаційні заходи для запровадження системи відеоконференцзв’язку в приміщені господарського суду Кіровоградської області під час проведення судових засідань, за дорученням інших суддів, що дозволило не тільки значно покращити матеріально-технічну базу суду, полегшити участь в судовому процесі сторін-учасників, а й розвантажити однин із залів судового засідання, яких станом на сьогодні в приміщенні господарського суду Кіровоградської області лише два.

На виконання доручення Державної судової адміністрації України, господарський суд щомісячно узагальнює відомості щодо кількості проведених сеансів відеоконференцзв’язку з іншими судами та з установами Державної пенітенціарної служби.

Враховуючи узагальненні дані, господарським судом Кіровоградської області за І півріччя 2016 року проведено 143 судових засідань в режимі відеоконференції з них: 107 сеансів за дорученням інших судів та 36 судових засідань за ухвалами господарського суду Кіровоградської області, а саме :

за січень – 18 сеансів;

за лютий – 26 сеансів;

за березень – 24 сеанси;

за квітень – 33 сеанси;

за травень – 18 сеансів;

за червень – 24 сеанси.

За аналогічний період 2015 року судових засідань в режимі відеоконференції було проведено 89 сеансів.

З вказаного можна зробити висновок, що попит на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції зріс в 1,6 рази. Зазначені цифри вказують на актуальність та доцільність процесуального права учасника судового процесу, передбаченого нормами статті 74-1 Господарського процесуального кодексу України, а також на зацікавленість, попит та активне користування сторін-учасників даною процесуальною послугою.