Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Для державних службовців, які мають бути взірцем правильного усного та писемного мовлення, важливим є дотримання норм професійної комунікації у діловому спілкуванні та опанування на високому рівні основних аспектів державної мови.
Тому у господарському суді Кіровоградської області відповідно до наказу голови суду проведено періодичні навчальні заняття для помічників суддів та секретарів судового засідання з метою підвищення професійної мовної культури, вдосконалення їхніх навичок складання процесуальних та інших видів документів, а також задля поглиблення знань писемного ділового українського мовлення.
Під час вказаних занять увазі слухачів запропоновано теоретичний матеріал щодо розгляду загальних понять: «державна мова в Україні», «мовна компетенція», «мовна норма» тощо. Окремо проаналізовано функціональні стилі української мови, їх основні ознаки і сфери застосування та комунікативне призначення мови в професійній сфері.
Враховуючи те, що головним елементом будь-якого документа є текст, і він має бути логічним, послідовним, відповідати мовним нормам, учасники заняття розглянули на прикладах випадки ненормативного вживання слів, які часто трапляються у текстах. Отриману інформацію працівники апарату господарського суду закріпили, виконуючи практичні завдання.
Загалом висока культура мови є необхідною умовою успішної життєдіяльності кожної людини будь-якого фаху.
У відомого французького письменника, філософа Вольтера є безперечно актуальний та влучний вислів, з яким важко не погодитись, про те, що усі основні європейські мови можна вивчити за шість років, свою ж рідну треба вчити ціле життя. Тож дбаймо про постійне удосконалення знань з української мови!